Image
Image

SPONSORING

Plastics wspiera finansowo wiele cennych inicjatyw. Nasze hasło to BIZNES SPOŁECZNIE ODPOWIEDZIALNY.
Prowadzimy sponsoring cennych inicjatyw w kraju ale również za granicą. PLASTICS inicjuje i wspiera liczne projekty kulturalne, sportowe, historyczne i charytatywne. 

W okresie ostatniej dekady zrealizowaliśmy blisko 100 projektów społecznych, których byliśmy inicjatorem bądź uczestnikiem. Bierzemy udział w renowacji polskich miejsc pamięci, opiekujemy się dziedzictwem narodowym Rzeczypospolitej, popularyzujemy dorobek wybitnych Polaków oraz wiedzę o ich życiu i działalności, wspieramy logistycznie Akcję „Pomoc Polakom na Wschodzie” i transporty polskiej pomocy humanitarnej. 

CO I KOGO WSPIERAMY

Plastics w: Ukrainie, Mołdawii, Gruzji

Do flagowych projektów wspieranych przez Plastics Group promujących dziedzictwo historyczne i dobre imię współczesnej Polski i Polaków należą:
(zobacz prezentację...)

Ukraina: Kaplica Wojska Polskiego w Zborowie (2015-2016), kwatera żołnierzy Wojska Polskiego w Łopatynie (2015-2017), Pomnik Bohaterów Powstania Styczniowego w Iwnicy (2016), polska ekspozycja w Twierdzy Kijowskiej (2017), obserwatorium astronomiczno-meteorologiczne im. Marszałka Józefa Piłsudskiego i polsko-ukraińska stanica ratownictwa górskiego na szczycie Pop Iwan w Karpatach Wschodnich, ulica Jana Pawła II w Kijowie, Memoriał Męczenników XX wieku za wiarę w Tywrowie, Centrum Św. Marcina de Porres w Fastowie;

Mołdawia: pomniki Jana Pawła II (2016) i Adama Mickiewicza (2021) w Kiszyniowie, polskie cmentarze w Kiszyniowie i Raszkowie, szkolne pracownie informatyczne w Wiśniówce (2017), Śłobodzie Raszkowskiej (2017), Raszkowie (2018);

Gruzja: aleja Marszałka Jófefa Piłsudskiego w Tbilisi (2017), wystawy towarzyszące spotkaniom Polsko-Gruzińskiej Komisji Historyków, Szkoła Polska im. Królowej Jadwigi w Tbilisi.