Zastosowanie transparentnych foli PCW w halach namiotowych

Folie transparentne to wysokiej jakości materiały o szerokim spektrum zastosowań w ogrodnictwie, jachtingu, marketingu, branży akcesoriów sportowych oraz przestrzeniach magazynowych. Bardzo ważną role transparentna folia PCW odgrywa również w konstrukcji namiotów halowych oraz systemów bram wykorzystywanych w przestrzeniach magazynowych, tak w przypadku tradycyjnych magazynów, jak i magazynów namiotowych.

Transparentna i półprzezroczysta – różne folie do różnych zastosowańhale namiotowe

Wysokiej jakości folie PCW występują jako folie transparentne i półprzezroczyste. Oba rodzaje różni od siebie przede wszystkim poziom przejrzystości. Folie transparentne są powszechnie wykorzystywane do produkcji okien w namiotach eventowych i halach namiotowych, podczas gdy folie półprzezroczyste stosuje się jako tzw. świetliki w halach namiotowych, magazynowych, bankietowych i przemysłowych. Świetliki umożliwiają naświetlenie pomieszczenia, jednocześnie uniemożliwiając wgląd do jego wnętrza. Są więc bardzo bezpieczne i dyskretne. Folia półprzezroczysta wykorzystywana jest również do zabezpieczenia powierzchni chłodni przed światłem i promieniowaniem UV. Z jednej strony stanowi skuteczne zabezpieczenie, z drugiej ogranicza ilość energii elektrycznej niezbędnej do doświetlenia pomieszczenia umożliwiającego bezpieczne wykonywanie czynności zawodowych w jego wnętrzu.

Folia transparentna a okna w namiotach

Dobra jakościowo folia transparentna PCW charakteryzuje się bardzo wysokim stopniem przejrzystości oraz minimalnym stopniem zniekształcania obrazu. Co to oznacza? Że wglądając przez okno wykonane z foli PCW widzimy taki sam obraz, jaki zobaczylibyśmy przez okno wykonane ze szkła akrylowego. Oba okna różnią się od siebie natomiast elastycznością, co przekłada się na zdecydowanie większą mobilność foli transparentnej i jej szerokie zastosowanie. Z foli transparentnej powstają okna w dużych halach namiotowych, jak i doświetlenia dla niewielkich konstrukcji wyposażonych w możliwość szybkiego montażu i demontażu ścian. Folia transparentna PCW znajduje więc zastosowanie zarówno podczas produkcji profesjonalnych konstrukcji tymczasowych, jak i stoisk wystawienniczych czy mobilnych punktów sprzedaży przeznaczonych dla przedsiębiorców oferujących swoje produkty na festynach oraz innych imprezach plenerowych.

Także w turystyce

Konstrukcje namiotów z doświetleniami coraz częściej spotkać można także na rynku turystycznym. Doświetlenia z foli transparentnej zdecydowanie zwiększają funkcjonalność przedsionków namiotów turystycznych, które w tracie niepogody mogą służyć jako zadaszony taras.