Zastosowanie folii magnetycznej

magnetyczna-folia

 

Folie magnetyczne to produkt, który znalazł zastosowanie przede wszystkim w branży reklamowej. Dzięki właściwościom magnetycznym folia daje możliwość tworzenia łatwych w aplikacji kreacji – banerów, naklejek, reklam. Gdzie znajduje zastosowanie folia magnetyczna? W których branżach sprawdzi się najlepiej?

Folia magnetyczna to doskonałe narzędzie dla właścicieli firm poszukujących ciekawych i szybkich rozwiązań realizacji przyjętej przez markę polityki marketingowej. Kreacje reklamowe wykonywane z użyciem foli magnetycznej doskonale sprawdzają się jako reklamy na pojazdach, a także reklamy na innych powierzchniach metalowych.

Folia magnetyczna samoprzylepna w branży reklamowej

Folia magnetyczna samoprzylepna znajduje szerokie zastosowanie w branży reklamowej. Z jej zalet korzystają przede wszystkim firmy posiadające własną flotę pojazdów – samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych. Wynika to z charakterystycznych właściwości folii magnetycznej, która może być w łatwy i bezinwazyjny sposób aplikowana na metalowych powierzchniach. Warto przy tym pamiętać, że kreacje na foliach magnetycznych nie powinny być aplikowane na powierzchnie niemetalowe oraz na powierzchnie metalowe wielokrotnie lub świeżo malowane. Folia magnetyczna samoprzylepna rozszerza zakres zastosowań kreacji reklamowych, ponieważ umożliwia tworzenie powierzchni, do których mogą być one bezinwazyjnie przytwierdzane. To rozwiązanie, które sprawdza się przede wszystkim w konstrukcjach tablic ogłoszeniowych oraz tablic informacyjnych – miejsc, w których zależy nam na aktualności prezentowanych informacji, które ulegają regularnym lub częstym zmianom.

Zalety folii magnetycznej

Prostota zastosowania i liczne możliwości idące w parze z użytkowaniem kreacji reklamowych sprawiają, że folia magnetyczna jest powszechnie wykorzystywana jako nośnik:

  • reklamy,
  • informacji,
  • treści o określonym terminie aktualności.

Kreacje wykonywane przy użyciu folii magnetycznej mogą być w łatwy i bezinwazyjny sposób aplikowane do szeregu powierzchni, a ich demontaż nie nastręcza problemów – banery, grafiki informacje możemy usunąć z miejsca ekspozycji bez konieczności uciążliwego pozbywanie się resztek grafiki, co jest częstym problemem przy stosowaniu zwykłych naklejek. Dzięki temu grafiki mogą być nanoszone na:

  • samochody,
  • szklane witryny sklepowe,
  • specjalnie wykonane w tym celu tablice reklamowe.

Budowa i właściwości folii pozwana wydrukować na niej dowolną grafikę – obraz, napis, złożony projekt graficzny. W zależności od pożądanego efektu druk można wykonać zarówno sitodrukiem, offsetem jak i wyklejoną folią samoprzylepną.