Na co zwracać uwagę przy wyborze odpowiedniej tkaniny

Tkaniny powlekane to niezwykle szeroka i zróżnicowana grupa produktowa, w ramach której dostępne są m.in.: tkaniny okryciowe i rusztowaniowe, lekkie tkaniny pneumatyczne, tkaniny PWC przeznaczone do kontaktu z żywnością i wodą pitną oraz wiele innych. Jak wybrać spośród nich produkt, który najlepiej spełni nasze potrzeby i oczekiwania? Na co zwracać uwagę przy wyborze tkanin powlekanych, poliestrowych i polietylenowych?

 

Klientów poszukujących tkanin powlekanych o określonych parametrach użytkowych zapraszamy do lektury. W poniższym artykule podpowiemy, na co zwracać uwagę przy wyborze tkaniny.

 

Wybieramy tkaniny plandekowe

 

Rynek tkanin specjalistycznych oferuje nam szeroki wybór tkanin plandekowych różniących się kolorem, wykończeniem oraz właściwościami użytkowymi. Ze względu na tak dużą różnorodność oferowanych produktów bardzo ważne jest to, żeby dobierać tkaniny zgodnie z ich przeznaczeniem. Większość producentów wyraźnie określa zastosowania, w jakich dana tkanina się sprawdzi np. Plandeks 500 Economy to produkt przeznaczony na wszelkiego rodzaju pokrycia płaskie, plandeki przyczep samochodowych i banery. Plandeks 900 Economy to z kolei tkanina powlekana PCW przeznaczona na kurtyny przesuwne samochodów ciężarowych. W większości przypadków zależy nam na tym, żeby na plandece zalazło się logo naszej firmy, czy nawet krótki opis oferty. Nadruki tego typu wykonuje się przy zastosowaniu różnych technik poligraficznych. Warto to mieć na uwadze wybierając taniny plandekowe, gdyż nie każda z nich jest przystosowana do druku solwentowego, sitodruku czy wyklejania foliami. Ostatnim elementem, na który powinniśmy zwrócić uwagę planując zakup tkaniny na plandeki samochodowe jest szerokość i długość tkaniny. O ile docięcie jej na pożądany wymiar nie będzie stanowiło większego problemu, o tyle sztukowanie z mniejszych kawałków może znacząco utrudnić uzyskanie założonego efektu funkcjonalnego i estetycznego.

 

Wybieramy tkaniny architektoniczne

 

Ważne miejsce w ofercie tkanin powlekanych zajmują tkaniny architektoniczne. Są to materiały o bardzo zróżnicowanym zastosowaniu – od podsufitówek w halach (Plandeks Tent 400), przez lekkie namioty (Plandeks Tent 630), aż po okrycia hal namiotowych, stoisk czy markiz koszowych (POLYplan Bright 686, POLYplan Tent Easy 776). Podobnie jak w przypadku plandek samochodowych przed zakupem tkaniny warto zwrócić uwagę na jej przeznaczenie. Jeśli zależy nam na uzyskaniu określonego efektu wizualnego powinniśmy również zweryfikować dostępną kolorystykę oraz sposób wykończenia tkaniny. Producenci tkanin architektonicznych oferują tkaniny powlekane, tkaniny jednostronnie lakierowane oraz tkaniny lakierowane z dwóch stron.