Materiały Solid Surface – charakterystyka i zastosowanie

płyty Solid SurfaceAranżacje nowoczesnych wnętrz wymagają zastosowania odpowiednich materiałów. Materiały z rodziny Solid Surface charakteryzują się wysoką jakością i wyjątkową elastycznością, co pozwala na realizację coraz bardziej odważnych projektów, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej trwałości i funkcjonalności uzyskiwanych powierzchni.

Powierzchnie wykonane z tworzyw Solid Surface cechuje ponadczasowa elegancja typowa dla kamienia naturalnego i elastyczność charakterystyczna dla nowoczesnych rozwiązań. To sprawia, że cieszą się one rosnącą popularnością wśród architektów, inwestorów i użytkowników.

Czym jest materiał Solid Surface?

Materiały z rodziny Solid Surface oferują idealną kompozycję akrylu, minerałów i naturalnych pigmentów tworzących gładką, nieporowatą, termoformowalną i bezszwową powierzchnię. Możliwość formowania dowolnych kształtów i uzyskiwania bezspoinowych połączeń niesie za sobą niezliczone korzyści, które stawiają materiały Solid Surface ponad konwencjonalne surowce. Świetnym tego przykładem są płyty mineralno-akrylowe Corian, które wyróżnia:

  • łatwość obróbki mechanicznej (cięcie, frezowanie, wykrawanie, szlifowanie, polerowanie),
  • termoformowalność (modelowanie na formach wewnętrznych i zewnętrznych, kształtowanie na prasie mechanicznej i podciśnieniem),
  • możliwość uzyskania bezszwowych połączeń,
  • możliwość łączenia przy pomocy klejów,
  • łatwość naprawy,
  • idealnie gładka, nieporowata powierzchnia, która podnosi poziom higieny,
  • łatwość utrzymania w czystości,
  • nietoksyczność,
  • możliwość zadruku,
  • odporność na oddziaływanie czynników atmosferycznych, w tym promieniowania UV.

Zastosowanie Solid Surface

Płyty mineralno-akrylowe są dobrze znane i cenione w przestrzeniach użyteczności publicznej, barach i restauracjach, hotelach, a nawet szpitalach. Za ich wyborem przemawia przede wszystkim wysoki poziom higieny oraz łatwość utrzymania powierzchni w czystości. Dodatkowym atutem jest w tym przypadku prezencja. Powierzchnie wykonane z tworzyw Solid Surface doskonale komponują się zarówno z klasycznymi, jak i nowoczesnymi koncepcjami aranżacyjnymi.

W warunkach domowych Solid Surface najlepiej sprawdzają się w zabudowie meblowej w tzw. pomieszczeniach mokrych – kuchniach i łazienkach. To niezastąpiony materiał na blaty, zlewy i umywalki. Płyty mineralno-akrylowe znajdują również zastosowanie w branży dodatków wnętrzarskich. Wykonuje się z nich designerskie wieszaki, podstawki, elementy oświetleniowe. Mogą być również wykorzystane jako okładziny ścienne.