Jaki klej do polipropylenu?

Polipropylen jest jednym z dwóch, obok polietylenu, najczęściej stosowanych tworzyw sztucznych. Polipropylen wykorzystuje się w przemyśle chemicznym i farmaceutycznym, przemyśle włókienniczym, elektrotechnicznym i elektronicznym, samochodowych, spożywczym i opakowań, a także do produkcji artykułów gospodarstwa domowego i zabawek. Tak wszechstronne i zróżnicowane zastosowanie tworzywa przekłada się na konieczność jego efektywnej obróbki, w tym trwałego łączenia ze sobą poszczególnych elementów. W tym celu wykorzystuje się kleje do polipropylenu. Który klej do polipropylenu jest najlepszy?

O jakości kleju do polipropylenu decyduje przede wszystkim trwałość uzyskanej spoiny oraz możliwość dalszej obróbki mechanicznej połączonych elementów. Powyższe oczekiwania najlepiej spełniają kleje ACRIFIX®.

ACRIFIX: Jak wybrać najlepszy klej do polipropylenu?klej do polipropylenu

Rodzina klejów ACRIFIX® obejmuje szeroki wachlarz formuł o zróżnicowanej charakterystyce i zastosowaniu. Znajdziemy tu zarówno gotowe do użycia kleje jednoskładnikowe, jak i spoiwa dwuskładnikowe. Wybierając klej do tworzyw sztucznych bardzo ważne jest to, aby wybrać produkt dedykowany. W przeciwnym razie spoina może się okazać nietrwała lub klej może wejść w reakcję chemiczną z danym tworzywem, powodując jego degradację.

Kolejnym parametrem, który należy wziąć pod uwagę jest przeznaczenie kleju. W przypadku produktów ACRIFIX® wyróżniamy m.in. kleje do:

  • do połączeń teowych i sklejania powierzchni PMMA, PCW, PS, ABS,
  • do połączeń krawędziowych i powierzchniowych części z bezbarwnego PMMA oraz innych bezbarwnych tworzyw sztucznych,
  • do sklejania elementów PMMA oraz innych tworzyw sztucznych ABS, PS, PCW, UP oraz drewna.

Charakterystyka kleju do polipropylenu na przykładzie formuły ACRIFIX

Do podstawowych cech formuły ACRIFIX® zaliczyć należy krótki czas wiązania oraz dużą wytrzymałość końcową spoiny. Spoina twardnieje w ciągu krótkiego czasu, dzięki czemu klejone komponenty bardzo szybko nadają się do dalszej obróbki. To bardzo ważne, zwłaszcza z perspektywy procesu produkcyjnego, w którym czas odgrywa znaczącą rolę.

Ze względu na strukturę tworzywa klej do polipropylenu musi być gęsty, w przeciwnym razie uzyskanie trwałego i stabilnego połączenia elementów nie będzie możliwe. Formuła ACRIFIX® jest transparentna, gęsta i łatwa w użytkowaniu. Doskonale sprawdza się zarówno w zastosowaniach profesjonalnych, jak i hobbistycznych.

Poszukujesz sprawdzonego kleju do polipropylenu? Zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą na kleje ACRIFIX®, a w razie pytań lub wątpliwości do kontaktu. Specjaliści Plastics z przyjemnością odpowiedzą na wszystkie pytania i pomogą w wyborze najlepszego kleju do Twoich potrzeb.