Folia winylowa – zastosowanie w poligrafii

Dynamiczny rozwój rynku tworzyw sztucznych, które mogą być wykorzystywane jako podłoża drukowe oraz elementy konstrukcyjne kreacji reklamowych sprawia, że zastosowanie folii w poligrafii i marketingu stale rośnie. Folia winylowa jest jednym z materiałów, który cieszy się bardzo dużą popularnością. Jest wykorzystywana zarówno w zastosowaniach profesjonalnych, jak i hobbistycznych.

Czym charakteryzuje się folia winylowa?Folia winylowa – zastosowanie w poligrafii

Szukając podłoży drukowych zwracamy uwagę przede wszystkim na:

  • możliwości zadruku danego podłoża,
  • trwałość podłoża i druku,
  • możliwość stabilnego połączenia podłoża drukowego z innym podłożem (np. szybą lub karoserią samochodową).

Folia winylowa charakteryzuje się dużą odpornością na szkodliwy wpływ warunków atmosferycznych. Jest odporna na działanie promieniowania UV, wilgoć, zmiany temperatur. To umożliwia jej stosowanie zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. Co ważne, folia winylowa jest również odporna na działanie wielu rozpuszczalników, w kontakcie z którymi nie zmienia kształtu ani rozmiarów. O wysokiej trwałości foli winylowej świadczyć może m.in. gwarancja producenta. Niektórzy producenci oferują nawet 5-letnią gwarancję na zastosowania zewnętrzne, przy jednoczesnym zapewnieniu o praktycznie nieograniczonej trwałości w zastosowaniach wewnętrznych.

Folia winylowa w poligrafii

Folia winylowa w poligrafii jest wykorzystywana do druku różnego rodzaju naklejek. Mogą to być etykiety zabezpieczające, plomby gwarancyjne, etykiety informacyjne, tabliczki znamionowe czy płyty czołowe. Równolegle z produkcją naklejek na potrzeby przemysłowe, przemysł poligraficzny wykorzystuje folie winylowe to tworzenia kreacji reklamowych. Podłoże charakteryzuje się możliwością naklejania na porowatych i zakrzywionych powierzchniach, co przekłada się na praktycznie nieograniczone możliwości stosowania w reklamie stacjonarnej i mobilnej.

Folie winylowe są wykorzystywane także jako folie do ploterów. Służą do realizacji kolorowych projektów o szerokim zastosowaniu – dekoracyjnym, reklamowym, informacyjnym. Dostępność podłoża w szerokiej gamie kolorystycznej pozwala na tworzenie nawet najbardziej złożonych kreacji także bez wykorzystywania technik drukarskich.

Poszukujesz wysokiej jakości podłoża drukowego? Zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą na folie drukarskie, a w razie pytań lub wątpliwości do kontaktu. Specjaliści Plastics z przyjemnością odpowiedzą na wszystkie pytania i pomogą w wyborze produktu, który najlepiej spełni Twoje oczekiwania.