Folia samochodowa – wiele korzyści dla auta

folia samochodowaWłaściciele samochodów często szukają pomysłów, w jaki sposób urozmaicić auto, dodać mu indywidualnego charakteru i odświeżyć jego wygląd. Zakup nowych dywaników i zapachu samochodowego pewnie przyniesie jakiś efekt, ale co z zewnętrzną częścią pojazdu? Zmiana koloru u lakiernika lub gruntowny tunning wiąże się z dużymi kosztami, na szczęście są jeszcze folie samochodowe.

Czym jest folia samochodowa?

Poszukując skutecznego sposobu na zmianę wyglądu auta wiele osób decyduje się na folię samochodową. Chodzi tu nie tylko o przyciemnienie szyb i świateł lub pokrycie karoserii powłoką ochronną, ale całkowitą zmianę koloru auta. Folia do samochodów dostępna jest w wielu ciekawych kolorach, wzorach i efektach wykończenia, dzięki czemu stwarza dużo szersze możliwości metamorfozy auta według własnych upodobań. W przeciwieństwie do powłoki nałożonej u lakiernika, folie samochodowe są dużo bardziej elastyczne, gdyż w dowolnym momencie można je zdjąć lub wymienić na inne.

Folia ochronna jako zabezpieczenie lakieru

Wybierając folię ochronną największą uwagę zwraca się na jej walory estetyczne zapominając, że pełni ona dużo bardziej praktyczną funkcję. Jest to idealny sposób na zabezpieczenie lakieru przez zarysowaniem, obiciem czy popękaniem. Skazy te mogą powstawać samoistnie podczas intensywnej eksploatacji auta w trudnych warunkach lub być spowodowane nieostrożnością kierowcy i innych uczestników ruchu. Folia do samochodów wykorzystywana do ochrony lakieru może być bezbarwna, dlatego wcale nie musisz decydować się na zmianę koloru auta, aby odpowiednio go zabezpieczyć. Taka folia nie tylko chroni powłokę lakierniczą przez zarysowaniem i uszkodzeniem, ale także przed powstaniem ognisk korozyjnych. Nawet niewielkie naruszenie lakieru może w krótkim czasie doprowadzić do korozji, a folie samochodowe stanowią skuteczną ochronę przed działaniem rdzy.

Folie samochodowe jako forma reklamy

Folia może być nie tylko sposobem na odmianę wyglądu auta, ale także stanowić ciekawy nośnik reklamy. Samochód oklejony firmowym logo przyciąga wzrok i przekaz trafia do dużej liczby klientów pod warunkiem, że folie samochodowe nałożone są profesjonalnie. Estetyczne wykonanie sprawi, że samochód będzie się wyjątkowo prezentował, a folia nie odklei się nawet po dłuższym czasie intensywnej eksploatacji auta. Folie samochodowe dostępne są w wielu nietypowych motywach, które trudno uzyskać poprzez zmianę koloru u lakiernika. Można więc zdecydować się na samochód w połysku lub macie, jednolitym kolorze lub z różnymi wzorami, imitującym skórę węża lub teksturę blachy. W zasadzie folie samochodowe nie stwarzają żadnych ograniczeń, dlatego zyskały dużą popularność wśród osób, które chcą się wyróżniać i podkreślić swój indywidualny styl.

Czy warto?

Na folie samochodowe warto się zdecydować przede wszystkim dla ochrony lakieru. Dzięki temu nawet po wielu latach zachowa on niezmienioną formę i będzie równie intensywny jak na początku. Folia do samochodów to także prosty sposób na zmianę wyglądu auta, dlatego takie rozwiązanie przypadnie do gustu osobom, które lubią eksperymentować z efektami wykończenia auta.