Do czego służy czarna folia stretch?

Co kryje się pod powszechnie stosowanym określeniem folia stretch? Stretch to nazwa odnosząca się do wielowarstwowej foli polietylenowej o dużej rozciągliwości. Produkuje się ją metodą wylewu szczelinowego wykorzystując w tym celu polietylen o niskiej gęstości.

Jakie wyróżniamy rodzaje folii stretch? Do czego służy czarna folia stretch?

Rodzaje folii stretchczarna folia stretch

Podstawowym kryterium podziału folii stretch jest sposób jej aplikacji. Ze względu na sposób aplikacji wyróżniamy folie ręczne i maszynowe. Obydwa rodzaje są powszechnie wykorzystywane w wielu gałęziach przemysłu, przede wszystkim do zabezpieczania towarów podczas ich transportu i magazynowania. Szczególnie często po folie stretch sięga się w magazynach i centrach dystrybucji, ponieważ skutecznie stabilizują one ładunki paletowe, jednocześnie zabezpieczając towary przed kurzem i wilgocią.

Czarna folia stretch – zastosowanie

Zarówno w kategorii foli ręcznych, jak i maszynowych występuje czarny stretch. Czarna folia stretch jest powszechnie wykorzystywana wszędzie tam, gdzie chcemy zabezpieczyć transportowane towary nie tylko przed czynnikami zewnętrznymi, takimi jak kurz czy wilgoć, ale również przed niepożądanymi spojrzeniami osób trzecich, np. w trakcie ich transportowania. I tak, czarną folią stretch zabezpiecza się wartościowe ładunki, takie jak sprzęt RTV i AGD.

Czarna folia stretch charakteryzuje się również wysokimi parametrami użytkowymi – jest bardzo rozciągliwa i odporna na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu stanowi skuteczne zabezpieczenie ładunków transportowanych na duże odległości. Dodatkową zaletą foli czarnej jest wewnętrzna warstwa klejąca, dzięki której folia pozwala na jeszcze lepszą stabilizację ładunku.

Podobnie zastosowanie znajduje czarna folia maszynowa. Można ją rozciągnąć do 150%, co gwarantuje dokładne owinięcie ładunku, także ładunków o ostrych krawędziach. Jest więc nieodzownym materiałem pakowym w magazynach oraz sklepach oferujących sprzedaż wysyłkową. Świetnie sprawdza się do zabezpieczania w transporcie zarówno ładunków całopaletowych, jak i pojedynczych paczek.

Czarna folia stretch nie tylko w logistyce

Czarny stretch znajduje zastosowanie nie tylko w logistyce. Z foli bardzo chętnie korzystają również firmy kurierskie, ponieważ umożliwia dogodne łączenie kilku przesyłek dla jednego odbiorcy w jeden większy pakunek. Czarna folia sretch znajduje również zastosowanie w przestrzeni domowego SPA. Panie coraz chętniej sięgają po nią podczas zabiegów urodowych, takich jak olejowanie włosów czy body wrapping.