Dla kogo jest car wrapping?

car wrappingJako właściciel samochodu pewnie sporo inwestujesz, aby zadbać o jego wygląd oraz żywotność części mechanicznych. Regularne wizyty w warsztacie i na myjni samochodowej nie wystarczą, żeby całkowicie wyeliminować ryzyko pojawienia się rdzy czy nieestetycznych zadrapań na lakierze. Coraz więcej osób decyduje się więc na car wrapping, jako metodę na odświeżenie wyglądu auta i zadbanie o jego karoserię.

Po co oklejać samochód folią?

Właściciele aut często szukają nowych rozwiązań, w jaki sposób odświeżyć wygląd auta. Przede wszystkim, jeżeli chodzi o starszy model, którego jednak nie planują sprzedać, a znaki upływającego czasu już widać na karoserii. Oczywiście można zainwestować w poprawki u lakiernika, jednak wiąże się to z dość dużym kosztem, który często może przekroczyć wartość samochodu. Jeżeli chcesz całkowicie odmienić wygląd auta, to z pewnością zaciekawi Cię usługa car wrapping. Polega ona na oklejeniu samochodu specjalną folią, zmieniając tym samym kolor karoserii lub nadając jej ciekawych efektów. Na rynku dostępnych jest wiele wariantów folii, dzięki czemu możesz wybierać pomiędzy niespotykanymi motywami, fakturami i wzorami lub zdecydować się na jednolity kolor. Specjalna metoda druku na foliisprawia, że grafika nie blaknie i nie ściera się nawet po dłuższym czasie, a Ty możesz pochwalić się nowym autem bez wydawania fortuny.

Car wrapping – nie tylko estetyczny wygląd

Wiele osób decyduje się na folię samochodową, ponieważ dzięki niej można uzyskać efekt, który nie jest do powtórzenia w tradycyjnym warsztacie lakierniczym. Nie można jednak zapominać o tym, że car wrapping ma przede wszystkim chronić powlokę lakierniczą auta przed uszkodzeniem. Jeżeli wchodzisz w posiadanie nowego samochodu i nie chcesz ingerować w jego wygląd, ale jednocześnie chcesz dobrze zabezpieczyć lakier na długi czas, możesz zdecydować się na bezbarwną folię samochodową. Chroni ona przed promieniowaniem UV, wydostającymi się spod kół ostrymi kamyczkami, a także przed nierozważnym zarysowaniem podczas otwierania drzwi. Po zdjęciu folii lakier jest w nienaruszonej formie, co bezpośrednio minimalizuje ryzyko powstania rdzy. Warto zaznaczyć, że car wrapping to metoda całkowicie odwracalna, więc jeżeli chcesz powrócić do dawnego koloru auta lub uważasz, że folia powinna zostać wymieniona na nową, wystarczy udać się do warsztatu.

Czy każdy może wykonać car wrapping?

Naklejenie folii na samochody wydawać by się mogło prostą czynnością, jednak nieprawidłowe nałożenie powłoki może zepsuć cały efekt estetyczny. Car wrapping musi być wykonany przez specjalistów, którzy posiadają odpowiednie umiejętności, a także narzędzia do dokładnego pokrycia lakieru folią. Gwarantuje to estetyczny efekt końcowy bez zapowietrzeń i bąbli na powierzchni, a także zapewni długą żywotność folii. Oddanie auta w ręce specjalistów sprawi, że będzie ono odpowiednio zabezpieczone, a folia niczym nie będzie różniła się od tradycyjnego lakieru.