Blachy aluminiowe w przemyśle transportowym

Aluminium to jeden z najpopularniejszych metali, a właściwie stopów metali na świecie. Bardzo dobra odporność korozyjna w połączeniu z łatwą obróbką i możliwością formowania wedle indywidualnych potrzeb sprawiają, że blachy z aluminium znajdują zastosowanie w różnych branżach i gałęziach przemysłu, w tym w przemyśle transportowym.

Aluminium w samochodach dostawczych i serwisowych

Blachy z aluminium są powszechnie stosowane w projektach zabudów samochodowych samochodów dostawczych. Zapewniają solidne zabezpieczenie pojazdu przed uszkodzeniami wynikającymi z przemieszczania się transportowanych przedmiotów, ichBlachy aluminiowe w przemyśle transportowym załadunku i rozładunku m.in. przy pomocy ręcznych wózków widłowych. Jednocześnie blachy z aluminium są odporne na szkodliwe oddziaływanie wody i wilgoci, dzięki czemu zabudowa może być eksploatowana przez długi czas nie tracąc swoich właściwości i estetyki. W szczególności w branżach, w których ze względu na obowiązujące procedury załadunku lub rozładunku kontrahent lub klient ma wgląd do wnętrza pojazdu warto pamiętać o tym, aby było ono czyste i estetyczne. Wybór blach aluminiowych zapewnia dużą łatwość utrzymania pojazdu w czystości.

Samochody dostawcze to nie jedyne pojazdy, w których niemal standardowo stosuje się panele z blachy ryflowanej oraz panele podłogowe z blachy perforowanej. Aluminium to chętnie wybierany materiał konstrukcyjny w przypadku zabudów pojazdów serwisowych. Wnętrze pojazdu serwisowego mobilnego instalatora, elektryka, hydraulika czy stolarza musi być przystosowane do przewozu różnych materiałów. Równolegle wymaga pewnej organizacji, dzięki której wszystkie niezbędne narzędzia oraz detale montażowe są zawsze pod ręką. Blachy aluminiowe to materiał konstrukcyjny, który z jednej strony umożliwia estetyczne i skuteczne zabezpieczenie wnętrza pojazdu przed uszkodzeniami, z drugiej zaś pozwalając na jego swobodną organizację. Łatwość cięcia i kształtowania płyt aluminiowych na pożądany wymiar pozwala na realizację nawet najbardziej złożonych projektów przestrzeni przechowywania.

Blachy aluminiowe a dostęp do przyczepy

W wielu branżach niezbędny jest rozładunek i załadunek przyczepy bądź naczepy przy pomocy wózka widłowego – transportowane towary są zbyt ciężkie, aby wnosić je siłami mięśni. W takich sytuacjach nieocenione okazują się rampy wykonane z blach aluminiowych. Dzięki odpowiedniej stabilności panele zapewniają bezpieczeństwo załadunku i rozładunku, podczas gdy ich relatywnie niewielka masa umożliwia łatwy montaż i demontaż rampy – opuszczenie rampy nie wymaga stosowania podnośników hydraulicznych, ani żadnego dodatkowego sprzętu. Rampy z aluminium wykorzystuje się przy transporcie sprzętu RTV i AGD, a nawet samochodów.